首页 / 陶瓷电容器 / RDER71H225K2K1C03B
minImg
RDER71H225K2K1C03B
Murata Electronics
型号:
RDER71H225K2K1C03B
描述:
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RDE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF