首页 / 陶瓷电容器 / RDER72A684K2P1H03B
minImg
RDER72A684K2P1H03B
Murata Electronics
型号:
RDER72A684K2P1H03B
描述:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.68 µF