首页 / 陶瓷电容器 / RDER72E223K2M1H03A
minImg
RDER72E223K2M1H03A
Murata Electronics
型号:
RDER72E223K2M1H03A
描述:
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF