CUI Devices
型号:
RDS-16S-74365-D
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
16 POSITION, THROUGH HOLE, 5.08
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.3845
$2.3845
10
$2.2477
$22.477
25
$2.04326
$51.0815
100
$1.770705
$177.0705
250
$1.605348
$401.337
500
$1.488593
$744.2965
1000
$1.381566
$1381.566
2500
$1.255083
$3137.7075
5000
$1.167522
$5837.61
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -60°C ~ 125°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 16 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 42VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.144" (3.65mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | RDS-74365 |
| Body Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length | 0.291" (7.40mm) |
| Electrical Life | 25,000 Steps |
| Mfr | CUI Devices |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Package | Tube |
| Washable | No |
| Base Product Number | RDS-16S |