RE0402DRE072K4L
YAGEO
型号:
RE0402DRE072K4L
封装:
0402
描述:
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 2.4 kOhms
Series RE
Power (Watts) 0.063W, 1/16W