RE1206DRE0762RL
YAGEO
型号:
RE1206DRE0762RL
描述:
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 62 Ohms
Series RE
Power (Watts) 0.25W, 1/4W