REA1632472M016B
KYOCERA AVX
型号:
REA1632472M016B
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
SERIES: REA/ CASE: 1632/ CAP: 47
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.339" (34.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.57 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series REA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.198 A @ 10 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 mF