首页 / 直流转换器 / REC10-2405DRW/H2/A/M
minImg
REC10-2405DRW/H2/A/M
Recom Power
型号:
REC10-2405DRW/H2/A/M
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A, 1A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 84%