首页 / 直流转换器 / REC10-483.3SRWZ/H3/A/M/X2
minImg
REC10-483.3SRWZ/H3/A/M/X2
Recom Power
型号:
REC10-483.3SRWZ/H3/A/M/X2
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 84%