首页 / 直流转换器 / REC3.5-2409SRW/R10/A/CTRL/X1
minImg
REC3.5-2409SRW/R10/A/CTRL/X1
Recom Power
型号:
REC3.5-2409SRW/R10/A/CTRL/X1
描述:
DC DC CONVERTER 9V 3.5W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 10 kV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 388mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%