首页 / 直流转换器 / REC5-243.3SRWZ/H/B/SMD-R
minImg
REC5-243.3SRWZ/H/B/SMD-R
Recom Power
型号:
REC5-243.3SRWZ/H/B/SMD-R
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series ECONOLINE REC5 (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Efficiency 76%