Recom Power
型号:
REC6-1212DRW/R10/A/X1
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$61.655
$61.655
5
$61.1724
$305.862
10
$60.6898
$606.898
25
$58.76358
$1469.0895
50
$55.87349
$2793.6745
100
$52.41169
$5241.169
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 75°C |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Isolation | 10 kV |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 250mA, 250mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Series | ECONOLINE REC6/R (6W) |
| Power (Watts) | 6 W |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 24-DIP Module, 7 Leads |
| Efficiency | 81% |
| Mfr | Recom Power |
| Features | SCP, UVLO |
| Package | Tube |
| Base Product Number | REC6-1212 |