首页 / 直流转换器 / REC7.5-4812SRW/H1/A/M/SMD/CTRL-R
minImg
Recom Power
型号:
描述:
DC DC CONVERTER 12V 8W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 625mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Power (Watts) 8 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Efficiency 85%