REF1013221M050K
KYOCERA AVX
型号:
REF1013221M050K
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
SERIES: REF/ CASE: 1013/ CAP: 22
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 514.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series REF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.029 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 130 mOhms