REH1012100M350K
KYOCERA AVX
型号:
REH1012100M350K
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
SERIES: REH/ CASE: 1012/ CAP: 10
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series REH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 80 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF