REM20-4824SW/P
Recom Power
型号:
REM20-4824SW/P
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 24V 20W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series MEDLINE REM20-W (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88.5%