REM60-2412DW
Recom Power
型号:
REM60-2412DW
品牌:
Recom Power
封装:
Quarter Brick
描述:
60W DC/DC-CONVERTER 'MEDLINE' 2"
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A, 2.5A
Supplier Device Package Quarter Brick
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%
Mfr Recom Power
Features Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 2
Series MEDLINE REM60-W (60W)
Power (Watts) 60 W