RER50F2740RCSL
Vishay Dale
型号:
RER50F2740RCSL
描述:
RES CHAS MNT 274 OHM 1% 20W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 274 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER50
Power (Watts) 20W
Failure Rate R (0.01%)