RER70F1181MC02
Vishay Dale
型号:
RER70F1181MC02
品牌:
Vishay Dale
描述:
RES CHAS MNT 1.18K OHM 1% 20W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.18 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER70
Power (Watts) 20W
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)