Switch Components
型号:
RF2-1A-DC-2-GL
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH ROCKER OFF-ON GREEN LEDDC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.071
$2.071
10
$1.9665
$19.665
25
$1.9209
$48.0225
50
$1.8772
$93.86
100
$1.7689
$176.89
250
$1.6264
$406.6
500
$1.235
$617.5
1000
$1.1305
$1130.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Concave (Curved) - Illuminated |
| Current Rating (Amps) | 16A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.20mm x 13.00mm |
| Circuit | SPST |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | RF2 |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-Off |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | Switch Components |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | RF2-1A |