RF292A2JDFAL
Bulgin
型号:
RF292A2JDFAL
品牌:
Bulgin
描述:
CONN 2.92MM J FLNG MNT 2HOLE
用户指南
Center Contact Plating -
Dielectric Material Polyetherimide (PEI)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 250 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Connector Type Jack, Female Socket
Mfr Bulgin
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Fastening Type Threaded
Mounting Feature Flange
Series -
Cable Group -
Body Material Stainless Steel
Connector Style 2.92mm
Housing Color Silver
Shield Termination Solder
Package Bulk
Body Finish -
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 40 GHz