RFC20-560K-RC
Allied Components International
型号:
RFC20-560K-RC
封装:
Radial
描述:
56uH +/-10% Radial Flat Coil
库存 : 10
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 687mOhm Max
Series RFC20
Inductance 56 µH