RFD14N05SM
onsemi
型号:
RFD14N05SM
品牌:
onsemi
封装:
TO-252AA
描述:
MOSFET N-CH 50V 14A TO252AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 570 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40 nC @ 20 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 100mOhm @ 14A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-252AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 50 V
Power Dissipation (Max) 48W (Tc)
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V