TDK-Lambda Americas Inc
型号:
RFE1000-48-Y
封装:
-
批次:
-
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 1008W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$565.877
$565.877
10
$508.5939
$5085.939
请发送询价,我们将立即回复。

| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | CE |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 12.00" L x 5.00" W x 1.60" H (305.0mm x 127.0mm x 41.0mm) |
| Product Status | Active |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | RFE (1000) |
| Current - Output 1 | 21 A |
| Power (Watts) | 1008W |
| Type | Enclosed |
| Efficiency | 88% |
| Mfr | TDK-Lambda Americas Inc |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC |
| Base Product Number | RFE1000 |