Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9975
$0.9975
10
$0.7866
$7.866
50
$0.68134
$34.067
100
$0.589665
$58.9665
500
$0.445493
$222.7465
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Ripple Current @ Low Frequency | 207 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35mOhm |
| Series | FPCAP, RFS |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.07 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 33 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |