RG1005V-161-W-T5
Susumu
型号:
RG1005V-161-W-T5
描述:
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 160 Ohms
Series RG
Power (Watts) 0.063W, 1/16W