RG2012N-162-C-T5
Susumu
型号:
RG2012N-162-C-T5
描述:
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.125W, 1/8W