RG2012V-4991-P-T1
Susumu
型号:
RG2012V-4991-P-T1
描述:
RES SMD 4.99KOHM 0.02% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.99 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.125W, 1/8W