RGC0402DTC17R8
Stackpole Electronics Inc
型号:
RGC0402DTC17R8
描述:
RES 17.8 OHM 0.5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 17.8 Ohms
Series RGC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W