RGC0805DTC3K32
Stackpole Electronics Inc
型号:
RGC0805DTC3K32
描述:
RES 3.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.32 kOhms
Series RGC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W