RGC1206DTC178K
Stackpole Electronics Inc
型号:
RGC1206DTC178K
封装:
1206
描述:
RES 178K OHM 0.5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 178 kOhms
Series RGC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W