RGC1210DTC22K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RGC1210DTC22K0
封装:
1210
描述:
RES 22K OHM 0.5% 1/3W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 22 kOhms
Series RGC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W