RGT1608P-1581-B-T5
Susumu
型号:
RGT1608P-1581-B-T5
品牌:
Susumu
封装:
0603
描述:
RES 1.58 KOHM 0.1% 1/16W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.58 kOhms
Series RGT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W