RH515C186MA3RA3
KYOCERA AVX
型号:
RH515C186MA3RA3
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 18UF 50V X7R SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.421" L x 0.421" W (10.70mm x 10.70mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series RH
Thickness (Max) -
Package / Case Stacked SMD, 8 J-Lead
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 18 µF