RHA02510R00FE02
Vishay Dale
型号:
RHA02510R00FE02
品牌:
Vishay Dale
描述:
WIREWOUND CHASSIS MOUNT RESISTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Series RHA
Power (Watts) 25W