首页 / 陶瓷电容器 / RHS7J2D472J1K1H01B
minImg
RHS7J2D472J1K1H01B
Murata Electronics
型号:
RHS7J2D472J1K1H01B
描述:
CAP CER 4700PF 200V UNJ RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient UNJ
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4700 pF