首页 / 陶瓷电容器 / RHSN12A223K0A2H01B
minImg
RHSN12A223K0A2H01B
Murata Electronics
型号:
RHSN12A223K0A2H01B
描述:
CAP CER 0.022UF 100V XAN RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient XAN
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF