首页 / 陶瓷电容器 / RHSQ92A333K1M2H01A
minImg
RHSQ92A333K1M2H01A
Murata Electronics
型号:
RHSQ92A333K1M2H01A
描述:
CAP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X9Q
Size / Dimension 0.165" L x 0.110" W (4.20mm x 2.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.033 µF