RK73B1ERTTP135J
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RK73B1ERTTP135J
封装:
0402
描述:
RES 1.3M OHM 5% 1/10W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.3 MOhms
Series RK73-RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W