RK73B1HTTC825G
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RK73B1HTTC825G
封装:
0201
描述:
RES 8.2M OHM 2% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 MOhms
Series RK73B
Power (Watts) 0.05W, 1/20W