RK73H2ATTD6192D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RK73H2ATTD6192D
封装:
0805
描述:
RES 61.9K OHM 0.5% 1/4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 61.9 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W