RK73H2HTTE9313D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RK73H2HTTE9313D
封装:
2010
描述:
RES 931K OHM 0.5% 3/4W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 931 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W