Delta Electronics/Cyntec
型号:
RL-1005-2-R150-FNH
封装:
0402
批次:
-
描述:
RES 0.15 OHM 1% 1/8W 0402
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.3439
$3.439
25
$0.26866
$6.7165
50
$0.22724
$11.362
100
$0.179075
$17.9075
250
$0.151544
$37.886
500
$0.123975
$61.9875
1000
$0.096425
$96.425
5000
$0.091599
$457.995
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Resistance | 150 mOhms |
| Series | RL-1005 |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Delta Electronics/Cyntec |
| Features | Current Sense |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RL-1005 |