RL0510S-R33-G
Susumu
型号:
RL0510S-R33-G
品牌:
Susumu
封装:
0402
描述:
RES 0.33 OHM 2% 1/6W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 330 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.167W, 1/6W