RL0805FR-7W0R062L
YAGEO
型号:
RL0805FR-7W0R062L
描述:
RES 0.062 OHM 1% 1/4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W