RL0816S-1R2-G
Susumu
型号:
RL0816S-1R2-G
品牌:
Susumu
封装:
0603
描述:
RES SMD 1.2 OHM 2% 1/5W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.2 Ohms
Series RL
Power (Watts) 0.2W, 1/5W