RL187-272J-RC
Bourns Inc.
型号:
RL187-272J-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 2.7MH 100MA 13 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 90 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Series RL187
Inductance 2.7 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 800kHz