RL855-120M-RC
Bourns Inc.
型号:
RL855-120M-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 12UH 2.4A 80 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Series RL855
Inductance 12 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder (Open)
Frequency - Self Resonant 16MHz