RL855-151K-RC
Bourns Inc.
型号:
RL855-151K-RC
品牌:
Bourns Inc.
封装:
Radial
描述:
RL855-151K-RC
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 670mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Series RL855
Inductance 150 µH
Type Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 3.5MHz