RL875S-102K
Bourns Inc.
型号:
RL875S-102K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 1MH 230MA 2.72 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.72Ohm Max
Series RL875S
Inductance 1 mH